Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

9 Tales

+5
Zelaxa
Zack
Dome
Tanny-chan
Insana
9 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

19 Tales Empty 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 19:35

Insana

Insana
Član
Član

Danas je poseban dan za mene, za sve nas. Napokon, nakon 8 godina učenja teorije, danas možemo to provesti u praksu.

Neprestano sam se vrpoljila na mjestu, pogledavajući na sat svakih par sekundi. Činile su se kao vječnost.

- ... jer vi ste naša budućnost, vi nosite ovaj svijet na svojim leđima i sve ovisi o vama! Nakon toliko godina ... – raspričala se profesorica Lemiex, naša razrednica, koja nam ujedno predaje i Evolucijske Studije, kao i Strategije Bitke. Negdje na pola njenog govora sam se isključila i razmišljala o početnom Pokemonu. Naime, oni nam daju početnog Pokemona po našim ocjenama i zaslugama zarađenim u školi do sad. Također nam daju i službenu iskaznicu koju moramo nositi sa sobom, kako bi dokazali svijetu da smo mi pravi vlasnici Pokemona, te da se znamo brinuti o njima.

Nestrpljivo sam pogledala na sat. 10:53. Trebali smo ih dobiti prije 23 minute.

U zadnjih 8 godina provedenih u ovoj školi nisam se sprijateljila sa mnogo ljudi, uglavnom zato što su svi zadrti štreberi koji se ulizuju profesorima i očekuju Bagona ili Trapincha, jer su oni kul i oni su jaki. Zapravo, jedini prijatelji su mi Puck i Charlie.

-... a sad je došlo vrijeme koje smo svi čekali! Ah, toliko se ponosim svima vama! – otvorila je imenik i krenula ispočetka.

- Amelia Arcante!- zaderala se Lemiex. Amelia se popela na katedru, te primila Poke-loptu i iskaznicu, nasmiješila se od uha do uha te izašla van iz učionice, zauvijek pozdravljajući profesoricu.

Znatiželja me proždirala. Koga su ostali dobili? Kojeg ću ja dobiti? Prema nekoj logici, trebala bih dobiti Houndoura, ipak sam uzela Pokepirologiju i Pokeneuropatologiju. Istina je da baš nisam briljirala u Pokepirologiji, ali za Mračne Pokemone sam hodajuća sveznalica.

-Charlie Collins!- prozvala ga je. Osoba koju sam gađala pijeskom u prvom razredu, s kojom sam dijelila užinu nakon što su mu je ukrali nasilnici... Charlie će dobiti Pokemona. Ustao se, pošao prema Lemiexici sa zadovoljnim, ali prikrivenim smiješkom. Primio je Poke-loptu i iskaznicu, pogledao me i namignuo mi, te izašao van. Ajme, pa izludit ću dok dođe do mene!

Ponovno sam pogledala na sat. Trenutno je 11:06. Prestala sam se vrpoljiti, sad sam mirno sjedila zadubljena u svoje misli. Ni ja nemam baš toliko energije u sebi.

-Melanie Olsson!- prozvala je profesorica. Ajme, čekaj, pa to sam ja! Trgnula sam se iz misli i zbunjeno krenula prema njoj. Vid mi se lagano mutio i skoro mi je ispala Poke-lopta kad sam ju dobila u ruku. Čudno sam se nasmiješila ostalim učenicima i izašla van. Charlie i Puck su me čekali pred vratima.

-Uhm, a kad si ti završio?- zbunjeno sam pogledala Pucka.
-Malo prije tebe. Nisi me vidjela?- upitao me.
-Ajme, nije bitno, koje ste Pokemone dobili?!- sjetila sam se i pljesnula rukama.
-Ne znamo, čekali smo tebe. Idemo u dvorište?- predložio je Charlie.


29 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 19:39

Tanny-chan

Tanny-chan
Admin
Admin

wow cool
ja bi nastavak!!!!

http://shugochara.forumcroatian.com/

39 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 19:44

Insana

Insana
Član
Član

Tanny-chan je napisao/la:wow cool
ja bi nastavak!!!!

Hvala ti, i budem stavila nastavak kad malo više ljudi skuži priču. Hoću krenuti polako i kvalitetno :)

Nadam se da si i ti dobila inspiraciju za pisanje ^^

49 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 19:46

Dome

Dome
Član
Član

objavila si! :D uvod je super! ima taj neki Harry Potter doživljaj i jako mi se sviđa! baš me zanima koje su Pokemone dobili!!

očekujem nastavak! :geek:

https://www.facebook.com/okurasu

59 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 19:51

Tanny-chan

Tanny-chan
Admin
Admin

Insana je napisao/la:
Tanny-chan je napisao/la:wow cool
ja bi nastavak!!!!

Hvala ti, i budem stavila nastavak kad malo više ljudi skuži priču. Hoću krenuti polako i kvalitetno :)

Nadam se da si i ti dobila inspiraciju za pisanje ^^
Nisam još nažalost al nema veze

Dome je napisao/la:objavila si! :D uvod je super! ima taj neki Harry Potter doživljaj i jako mi se sviđa! baš me zanima koje su Pokemone dobili!!

očekujem nastavak! :geek:
I mene zanima koje su pokemone dobili
zato jedva čekam nastavak,a i zanimljivo je to kaj su u školi

http://shugochara.forumcroatian.com/

69 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 19:53

Insana

Insana
Član
Član

Školsko dvorište mi je oduvijek bio najdraži dio. Mali bazen u kojem su živjeli Remoraidi i pokoji Poliwag je bio okružen bambusom. Ogromno, visoko drvo se nalazilo odmah pored, dom brojnim Pidgeyjima i Taillowima, ali i Caterpieima i Wurmpleima. Malo dalje, iza škole, nalazio se ranč sa Ponytama i Numelima, sa kojima sam provela jako puno vremena. Ukratko, teritorij škole je podijeljen na mala područja za tipove Pokemona.

Pogledala sam ih obojicu i kimnula glavom. Svi troje smo u isto vrijeme rekli „Kreni!“, te bacili Poke-lopte na pod.
Srce mi je snažno i ubrzano kucalo dok se bijela svjetlost formirala u ... Vulpix!

Trepnula je par puta i zbunjeno sjela na pod. Njeni topli, nježni repovi su se posložili na travu koja se svijala pod njihovom težinom. Smiješak mi se razvukao preko lica. Nije baš što sam očekivala, ali moglo je biti i gore.

Polako sam kleknula na travu i sjela na svoje noge. Prvi susret je najvažniji kod Vatrenih Pokemona, i ako osjete samo trunku nepoštovanja kao prvi dojam, mrzit će vas do kraja života. Veoma su ponosan tip. Oprezno sam pružila ruku prema njoj, gledajući u pod. Dugo mi je mirisala ruku, ponekad ju je i polizala, kao da me... isprobavala, testirala kakvog sam okusa. Napokon je stavila glavu u moju ruku, dajući mi dozvolu za maženje. Službeno smo se upoznale.

Okrenula sam glavu i vidjela Charlieja sa svojim novim Squirtleom, a Puck je dobio Happiny.

- Jeste sretni svojim Pokemonima? – upitala sam ih. Obojica su, sa smiješkom, klimnuli glavama, te se nastavili upoznavati.

-Vulpix, eh? Ništa impresivno naspram mog Growlithea – rekao je Michael. Moj najveći neprijatelj i „kolega“ iz razreda. Zajedno smo slušali Pokepirologiju, i uvijek se nadmetao kao superiorniji i bolji od mene, i konstantno bi mi išao na živce. Njegov Growlithe ponizno je sjeo pored njega, gledajući moju Vulpix sa, meni veoma, prepoznatljivom ljubomorom u očima. Iako nikad nije direktno rekao, prof. Tercel nam je dao do znanja da su Growlithei inferiorniji od Vulpixa, zbog njezine nježne elegancije i ljepote u borbama.

-Miči mi se s očiju, Michael. Zadnjih 8 godina sam odbrojavala dane kad te više neću morati gledati, i napokon je došao taj dan. Odjebi u skokovima, molim te- odgovorila sam s primjetnim gađenjem u glasu. Vulpix je ustala i nakostriješila dlaku na leđima. Ni njoj se nije sviđao taj njegov blesavi Growlithe.

Okrenula sam se i stala pred njega. Strijeljala sam ga pogledom zbog svega što mi je dosad priuštio – od štipanja i povlačenja za kosu, preko virenja u svlačionicu nakon provođenja vremena s Ponytama na ranču, do omalovažavanja Vulpix malo prije. Ovo zadnje neću biti dopustiti.

Puck i Charlie su nas blijedo gledali držeći u rukama svoje Pokemone.

- Jesi za borbu? – predložila sam, držeći šaku stisnutu uz tijelo. Gledao me u oči par sekundi, te napokon odmahnuo rukom.
- Ne želim se tući sa curicama – rekao je, okrenuo se i otišao.

79 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 19:54

Zack

Zack
Član
Član

Odličan uvod, i vrlo slikoviti opis :)

zanimljiva priča, i stala si sa pisanjem na najboljem mjestu, ostavljajući čitatelja da željno isčekuje nastavak.

Bravo :)

čekam sljedeći nastavak

89 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 20:04

Tanny-chan

Tanny-chan
Admin
Admin

Super :D
jedva čekam nastavak

http://shugochara.forumcroatian.com/

99 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 22:46

Zelaxa

Zelaxa
Član
Član

Jooj kako mi se sviđa ^^
Idemo od uvoda.
Poptisujem ono Domino o HP štihu. Btw poznato mi je ta nervoza. Koliko dugo profesori mogu razvući te govore!
Dalje, i nastavak mi se sviđa. =) Drago mi je da je Melanie dobila Vulpixa. Iako sam očekivala Raltsa. Neznam zašto.
Vulpixi su mi jedni od dražih Pokemona.
xD žao mi je što ipak nije bilo fajta. :/ Bilo bi super vidjeti fajt između dva smrtna neprijatelja. Nadam se da će ga ipak jednom biti.

U svakom slučaju, odlično. ;)

109 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 22:51

Insana

Insana
Član
Član

Vulpix je zakon :D

@Zelaxa
Naravno da će biti fajta ;)
Imaš li i ti priču? Glupo mi je samo sjediti i čekati da netko komentira :D

@Zack
To je komentar kakvog sam htjela! :D
Hvala ti

119 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 23:02

Zelaxa

Zelaxa
Član
Član

Insana je napisao/la:Vulpix je zakon :D

@Zelaxa
Naravno da će biti fajta ;)
Imaš li i ti priču? Glupo mi je samo sjediti i čekati da netko komentira :D

;) Slažem se. Potpuno.

Imam ja priču, don't worrie ;) Ali trebam vidjeti oću li uopće nastaviti pisati. Moram ovih dana odlučiti što nastavljam pisati zaozbiljno a što ću u teku pod klupom za vrijeme školskog sata da ne umrem od dosade.

129 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 23:09

Pikachuuu. ^^

Pikachuuu. ^^
Admin
Admin

WoW!!
super :)
Oprosti za ono molim te ://
Oprosti :(

139 Tales Empty Re: 9 Tales sub 4 ruj 2010 - 23:55

Chaos

Chaos
Član
Član

Insana, super priča

nedostajale su mi takve priče

149 Tales Empty Re: 9 Tales ned 5 ruj 2010 - 0:04

Insana

Insana
Član
Član

Chaos je napisao/la:Insana, super priča

nedostajale su mi takve priče

I meni isto! Zato ti je bolje da počneš pisati ;)

159 Tales Empty Re: 9 Tales ned 5 ruj 2010 - 0:08

Chaos

Chaos
Član
Član

no worries

pisat ću :P

169 Tales Empty Re: 9 Tales ned 5 ruj 2010 - 0:21

Zelaxa

Zelaxa
Član
Član

:P vidim ja da Pokemon literatura aktivno preuzima forum. xD

179 Tales Empty Re: 9 Tales ned 5 ruj 2010 - 1:01

Karlo.Admin

Karlo.Admin
Admin
Admin

Super priča.
Ja sam bio na nekom Harry Potter forumu gdje smo isto pisali priče, točnije oni su pisali. Ja ne.
Još se nisam iskušao u pisanju takih priča. Možda probam ali trebam smisliti radnju i sve..

Stvarno super pišeš. Sam tak nastavi :D

https://www.facebook.com/Karlo009

189 Tales Empty Re: 9 Tales ned 5 ruj 2010 - 1:29

Insana

Insana
Član
Član

Karlo.Admin je napisao/la:
Još se nisam iskušao u pisanju takih priča. Možda probam ali trebam smisliti radnju i sve..

Stvarno super pišeš. Sam tak nastavi :D

Definitivno probaj, bar neku jednostavnu, tipa da pratiš priču iz FireReda, pa pišeš dodatne događaje i slično.

Hvala ti ;)

199 Tales Empty Re: 9 Tales ned 5 ruj 2010 - 2:41

itsbritneybitch


Član
Član

Jako mi se sviđa onaj lik, kako li se zvao ... Puck! On mi se sviđao plemenit i zgodan u 2 rečenice koje je dobio. Možda bi trebala nam više reći o njemu!

xD, ne stvarno, priča je predobra, baš kako je Dome rekao. Harry Potter feel. Očekujem još!

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.